Sarm Hakkında

SARM NEDİR ? 

Sarm, 1940 larda kanser, hipogonadizm, osteoporoz, kas ve kemik kaybına sebep olan başka hastalıklarda dahil olmak üzere bunların tedavisinde kullanılmıştır.Sarmlar kas yapısında ciddi aktivite gösteren ürünlerdir. Sarmlar ağız yoluyla alınabilir. Birnevi anabolik steroidin yükseltilmesidir fakat sarmlar steroidlerde olduğu gibi yan etkilere sahip değildir kayda değer ciddi bir yan etkiye rastlanmamıştır.Güvenli ve zararsız bir şekilde atletik vücudunu korumak geliştirmek isteyen sporcuların bir kısmı özellikle ostarine kullanmaktadır.Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda sarmların kemik ve kas dokusunda artış sağladığı gözlenmiş ve prostat üzerinde herhangibir etkisi olmadığı gözlemlenmiştir.İnsanlar üzerinde gözlemlenen en önemli sonuc ise yağsız kas kütlesinde artış sağlamasıdır.Vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar en çok ostarine tercih etmektedir bu yüzden.

Sarmlar, yıllar geçtikçe yaşlanan vücudumuzda güç dayanıklılık ve kas kütlesi azalmaya başlar.Sarmlar sayesinde bu azalmayı minimuma çekerek güç iskelet kası ve kemik yapısını güçlendirmek mümkündür.Sarmlar aynı zamanda steroidlerin yan etkisini azaltırken anabolik faydalanma kapasitesini de arttırdığı dedikodular arasındadır.

Etkileri :

Karaciğere toksit etkisi yoktur

Kemik dokusunda iyileşme sağlar kemik erimesini engeller

Kas kaybını önler

Yağsız saf kas kütlesinde artış sağlar

Hızlı yenilenme sağlar

Kas kütlesini arttırır, kemik dokusunu güçlendirir, dayanıklılığı arttırır

HPTA engellemez

Steroid kullanımı sonrasında oluşan yan etkileri minimize eder

Yan etkileri :

Sarmların herhangi bir ciddi yan etkisi yoktur.Yan etki seviyesi ciddiye alınmayacak derecede minimal seviyededir bu yüzden endişe etmenize gerek yok.Daha önce jinekomasti belirtisi yaşayan kişiler tarafından sarm kullanımında aşırıya kaçılırsa jinekomasti belirtileri tekrar nüksedebilir bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.


There are no products to list in this category.